Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Bal Ormanı Sayımız Artıyor

Adana Orman Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Kozan ilçesinde bulunan Binboğa Bal Kooperatifini ziyaret ederek kooperatifin çalışmalarını ve üretim aşamalarını inceledi. Bal üretiminin geliştirilmesi için Kooperatif Başkanı Emrah Zararsız, Adana Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yunus Kılıçkaya ve üyelerinde katılımlarıyla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulundular. 

Daha sonra Feke İlçesi Mansurlu Mahallesinde çevre köylerde arıcılıkla uğraşan arıcıların talepleri ve sorunları ile ilgili toplantı düzenlendi. Yapılan toplantıya Bölge Müdürü Mahmut Yılmaz, Bölge Müdür Yardımcısı Ali Göçer, ODÜH Şube Müdürü Şaban Güneri, Feke İşletme Müdürü Mustafa Çelen, Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yunus Kılıçkaya ve yörede arıcılık yapan üreticiler katıldı. Toplantıda bal ormanlarının mevcut durumu, arıcıların yaşadıkları sorunlar ve çözüm önerileriyle bal üretiminin arttırılması için yapılması gerekenler görüşüldü.

Bölge Müdürü Yılmaz, toplantıda yaptığı konuşmada bal ormanlarının Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel  Müdürlüğünün ‘Bal Ormanı Eylem Planı’ doğrultusunda tesis edildiğini söyleyerek konuşmasının devamında “Yöre halkımızın ekonomik düzeyini arttırarak orman kaynaklarımızın daha kullanılabilir hale getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu kapsamda arıcılığı teşvik amacıyla bal ormanları kuruyoruz.  24. İnderesi Bal Ormanımızı Mansurlu Köyü’ne kurarak arıcıların daha kaliteli bal üretimi sağlamaları için gereken her desteği vereceğiz” dedi.

Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yunus Kılıçkaya’da  Bölge Müdürü Yılmaz’a arıcılara vermiş oldukları desteklerinden dolayı teşekkür ederek bal ormanlarının artmasıyla Adana ilinde de bal üretiminin artacağını belirtti.​

29.07.2020

Paylaş: