Skip Ribbon Commands
Skip to main content

İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince: “KAN ACİL DEĞİL SÜREKLİ İHTİYAÇTIR”

2009 yılından bu yana Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi ile Bölge Müdürlüğümüz arasında yılda 4 kez gerçekleştirilen “Kan Bağışı” etkinliği, 15.09.2020 Salı günü İzmir Orman Bölge Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde gerçekleştirildi.

Çok sayıda Bölge Müdürlük personelinin yoğun ilgi gösterdiği kan bağışına, İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince beraberinde Halkla İlişkiler ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Tacettin Coşkun ve İzmir Orman İşletme Müdürü Ersen Çetin ile birlikte gelerek bağışta bulundular.

 

Kan vermenin, bir insanlık görevi olduğunu ve milyonlarca hayatı kurtardığını, acil değil sürekli bir ihtiyaç olduğunu söyleyen İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince başta kendisi olmak üzere tüm personelinin her zaman Türk Kızılay’ının yanında olduklarını söyledi.

Kızılay İzmir Şubesi Ekip Doktoru Dr. Faruk İnce “İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ile 2009 yılından bu yana “Kan Bağışı” etkinliğimiz devam ediyor. Geçmiş yıllara göre insanlar daha fazla ilgi gösteriyorlar. Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır düşüncesiyle hareket ediyoruz. 1 kişinin vereceği 1 ünite kan ile 3 kişinin hayatı kurtuluyor ve kişi kendi sağlığı açısından da çeşitli hastalıklara yakalanma riskini azaltıyor. Lazer ile işlenmiş olan iğneler kullanılıyor ve enfeksiyon bulaşma olasılığı yok. Kan bağışçısı kayıt formunu dolduruyor bazı testlerden geçiyor uygunsa kan alma işlemi başlıyor. İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz. ”Dedi.

Halkla İlişkiler ve Dış İlişkiler Şube Müdürü Tacettin Coşkun’da İzmir Orman Bölge Müdürlüğüne gelen Kızılay ekibine ziyaretlerinden dolayı Dr. Faruk İnce ve ekibine teşekkür etti.​


15.09.2020

Paylaş: