Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Ormanlarımız Yapılan Bakımlarla Sağlıklı ve Genç Olacak

Amasya Orman Bölge Müdürlüğümüze bağlı Samsun ilinde ormancılık faaliyetleri yürüten Vezirköprü ve Bafra Orman İşletme Müdürlüklerimizin Amenajman planlarının yenilenmesi amacıyla yapılan planlama çalışmalarının sahadaki kontrol ve tespit çalışmaları devam ediyor.

Amenajman planları doğrultusunda sürdüreceğimiz ormancılık faaliyetlerimizde  ormanlarımıza gerekli olan ve tekniğine uygun müdahalelerde bulunacak sağlıklı ve sürdürülebilir ormanlar oluşturarak ormanlarımızdan en fazla verimi alacağız.

Amenajman planları doğrultusunda sahada yürütülen çalışmalarda tensile konu edilebilecek alanların tespit ve değerlendirmeleri  konusunda uzman kişilerle karşılıklı istişare edilerek yerinde değerlendiriliyor.

Bölge Müdür Yardımcımız Gültekin Şenlikoğlu, Amenajman Rehberlik ve Denetim Başmühendisleri, OİP Şube Müdürümüz Bilal Dinç, Silvikültür Şube Müdürümüz Hayati Ergüden, İşletme Müdürü Meryem Burçin Irmak ve ilgili şeflerin katılımıyla;

Vezirköprü İşletme Müdürlüğü Karapınar ve Akpınar şefliklerinin amenajman planlarının yenilemesi amacıyla yapılan çalışmalar sonucunda tespit edilen tensil sahalarının incelenmesi ve protokollere bağlanması işlemleri gerçekleştirildi.

Bafra Orman İşletme Müdürlüğü 19 Mayıs ve  Çayağzı Şefliklerinin amenajman planı yenilenmesine ait bakım ve tensil sahalarının incelenmesi ise;

Bölge Müdür Yardımcımız Gültekin Şenlikoğlu, Amenajman Rehberlik ve Denetim Başmühendisleri, OİP Şube Müdürü Bilal Dinç, Silvikültür Şube Müdürü Hayati Ergüden İşletme Müdürü Ercüment Sarıca ve ilgili şeflerin katılımıyla gerçekleştirildi.

16.10.2020

Paylaş: