Skip Ribbon Commands
Skip to main content

Kurum Kültürü ve Kamuda Davranış Kuralları Eğitimi Tamamlandı

Orman Genel Müdürlüğümüzün katkılarıyla, Orman Bölge Müdürlüğümüz emrinde çalışan, Sözleşmeli Orman Mühendisi ve Orman Muhafaza Memurlarına yönelik, dört gün devam eden “Kişisel Gelişim Eğitimi’’ tamamlandı. 

 Bölge Müdürlüğümüzün toplantısı salonunda tamamlanan eğitimin son gününde, Orman Genel Müdürlüğü Başmüfettişi Alpaslan Altındaş, Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü Mühendisi Ozan Acun, Kişisel Gelişim uzmanı Emin Önbağ tarafından, sözleşmeli Orman Mühendisleri ve Orman muhafaza memurlarına önemli bilgiler aktarıldı.   

Orman Genel Müdürlüğü, Başmüfettişi Alpaslan Altındaş;180 yıllık köklü bir teşkilatız. Orman Genel Müdürlüğü çatısı altında çalışmak bizlere büyük bir gurur veriyor. Mesleğinizi severek yapmalısınız. Bu mesleğe nasıl başlarsanız, meslek hayatınız öyle devam eder. Bu nedenle amirleriniz üzerinde bırakacağınız ilk izlenim çok önemlidir. Özverili bir şekilde doğru, dürüst ve çalışkan olarak başlarsanız hep böyle anılırsınız. Asli görevimiz ormanların korunması, geliştirilmesi ve sürdürebilirliğidir. Anayasanın 169.maddesi ile devlet ormanları, anayasanın güvencesi altındadır. Ormanlara yönelik kanun dışı müdahalelere karşı 7/24 yorulmadan koruyacağız. Bu eğitimde, kurumsal aidiyet, kurum kültürü, kamuda protokol ve davranış kuralları konularını çok iyi dinleyin ve iyi öğrenin. Bu duygu ve düşüncelerle yeni görevlerinizde başarılar diliyorum. ’dedi. 

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü Mühendisi Ozan Acun, sosyal medya hesaplarının takip edilmesinin önemine vurgu yaparak, yapılan başarılı çalışmaların, kamuoyuna anlatılması, paylaşılması büyük önem arz ettiğini belirtti.  

Kişisel Gelişim uzmanı, Emin Önbağ tarafından ise, etkili İletişim, beden dili ve kişisel imaj, protokol ve sosyal davranış kuralları konularında katılımcılara bilgilerini aktardı. 

Bölge Müdürümüz Ziya Polat, eğitimin kapanış konuşmasında; “ Bu eğitimde maksimum düzeyde bilgi aldığınıza inanıyorum. Bilgi insanın kendisine sonra kurumuna güç katar. Bilgili insan hep aranılan kişidir. Orman Genel Müdürlüğümüzün katkılarıyla düzenlenen bu tür eğitimleri çok önemsiyoruz. Devletimiz çok güçlü. Devletin işleri anayasa, mevzuat ve kanunlarla yürütülür. Teşkilat olarak gücümüzü devletten alıyoruz. Mevzuat ve kanunları adımız gibi iyi bilmeliyiz. Vatandaş odaklı hizmet verirken, kanunlara, mevzuatlara dikkat ederek hizmet vermeliyiz. Davranışlarımız devlete, millete ve kuruma yakışır olmalıdır. Kurumsal itibarımızı yükseltmek gibi bir görevimiz bulunmaktadır. Bu emeği, kurumumuzun bu itibarını sarsacak yanlış işlere asla girmeyin. Sürekli olarak birbirimizden haberdar olacağız ve birbirimizi kolluyacağız. İşletme Müdürlerimizin, Şube Müdürlerinizin ve bizlerin telefonları 24 saat açık. Kafanıza takılan bir sorunla karşılaşırsanız, bizlere kadar ulaşarak bilgi verin.  Bu teşkilatın hepimizin ekmek teknesi olduğunu asla unutmayın. Dört gün süren, yoğun bir tempoda eğitim aldınız. Bu eğitimde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. ’’ dedi. 

16.10.2020

Paylaş: