Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü

​​​

Ersoy TORUN

Orman İşletme Müdürü

​​​​​​​​​​​Tanıtım​​

  • Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü 2011 yılında kurulmuş olup, Nevşehir İli Merkez, Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı ve Ürgüp ilçelerini kapsamaktadır. 
  • Müdürlüğümüz bünyesinde 1 adet Orman İşletme Şefliği ve 1 adet Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliği bulunmaktadır. İşletme Şefliğimizin kuruluş merkezi Nevşehir il merkezidir.
  • İşletme Şefliğimize bağlı olarak ormanların korunmasına hizmet etmek amacıyla merkez de olan 1 adet Toplu Koruma Merkezi bulunmaktadır.
  • Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü; Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü İç Anadolu bölgesinde olup, Kuzeyinde Yozgat, Güneyinde Niğde, Doğusunda Kayseri, Batısında ise Aksaray ve Kırşehir Orman İşletme Müdürlükleri ile komşudur. Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü 38o 12' ve 39o 20' Kuzey Enlemleri ile 31o 11' ve 35o 06' Doğu Boylamları arasında yer almaktadır. Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü sınırlarındaki ormanlar genel olarak İç Anadolu Bölgesinin tipik karasal iklim kuşağında olup, ortalama rakım 1150 m'dir.​

​​​​​Şeflikler​​​

  
  
  
Adres
Nevşehir Ağaçlandırma Ve Toprak Muhafaza Şefliği+903842131655
Ragıp Üner Mah. Nursultan Nazarbayev Cad. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlük Binası Merkez/NEVŞEHİR​​​
Haritada Gör​m​​ek İçin Seçiniz.
Nevşehir Orman İşletme Şefliği+903842131655
Ragıp Üner Mah. Nursultan Nazarbayev Cad. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlük Binası Merkez/NEVŞEHİR​​​
Haritada Gör​m​​ek İçin Seçiniz.
​​