Hakkımızda

​​Orman yangınlarında ve Ormancılık çalışmalarında uzman personel yetiştirilmesi için, ulusal ve uluslararası düzeyde, doğal kaynakların etkin kullanılması, ormancılık alanında deneyim ve teknolojilerinin, insan kaynaklarının ve idari organizasyonların geliştirilmesi kapsamında eğitim vermek amacıyla Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü (UOEM) Antalya’da kurulmuştur.

Eğitim merkezimiz Antalya şehir merkezine yaklaşık 14 Km uzaklıkta, Döşemealtı ilçesi Nebiler Mahallesinde bulunmaktadır. UOEM 50,0 hektar alan üzerine kurulu olup genel olarak "6 Ana Bölümden" oluşmaktadır.

İDARİ BÖ​LÜM​

 

UOEM’in kuruluş yapısı, 1 Müdür, Eğitim Şefliği ve İdari ve Sosyal İşler şefliği olmak üzere 2 şeflikten oluşmaktadır. Bu bölüm; yönetim kadrosu, diğer idari personelin ve eğitim veren eğiticilerin ofislerinin bulunduğu bölümdür.​​

YANGIN YÖNETİM VE YANGIN EĞİTİM BÖLÜMÜ

 

Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde bulunan, daha ileriki zamanlarda kullanılmak üzere orman yangın yönetim organizasyonlarının koordinasyonlarının sağlanacağı bölümdür.

KONAKLAMA TESİSİ

 

Orman Yangınları ile Mücadele de görev alan arazöz, su ikmal aracı ve ilk müdahale aracı operatörlerinin, bu araçları kullanma kabiliyetlerini geliştirdikleri bölümdür.

SÜRÜCÜ EĞİTİM PARKURU

 

Orman Yangınları ile Mücadele de görev alan arazöz, su ikmal aracı ve ilk müdahale aracı operatörlerinin, bu araçları kullanma kabiliyetlerini geliştirdikleri bölümdür.

PENTATLON SAHASI

 

Eğitime gelen özellikle yangın söndürme faaliyetlerinde birebir mücadele eden personelin, fiziki kondisyonlarını artırdığı bölümdür.

HELİPORT​

 

8 helikopterin aynı anda kullanabileceği, yangın sezonu boyunca da Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’nün idari helikopterinin konuşlandığı bölüm.​


Antalya’da Akdeniz’in en büyük ve ilk modern tesisi olarak inşa edilen Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde Orman Yangınları ve Ormancılık çalışmalarında uzman personelin yetiştirilmesi yanında bir çok ulusal ve uluslararası düzeyde panel, konferans, sempozyum, kongre, organizasyonu da yapılmaktadır.